Замок «Паланок» Мукачево

Замок «Паланок»

Укріплений масивними стінами, замок XVI ст.всегда був головною визначною пам'яткою регіону. Тут ховали від військ Наполеона знамениту корону Угорщини.
Зараз у старій фортеці знаходиться Історичний музей та Галерея мистецтв.


Свято-Миколаївський Мукачівський жіночий монастир

Православний монастир

Свято-Миколаївський Мукачівський жіночий монастир - головна православна святиня міста Мукачево. Стародавня обитель, за переказами, заснована в IX ст. київськими ченцями, що супроводжували дочка Ярослава Мудрого Анастасію, яку видали заміж за угорського короля (збереглися печери і цілюще джерело).
Інша легенда розповідає про перемогу князя Ф. Коріатовича (Корятовича) в сутичці зі змієм. На місці, яке йому вказав з'явився над річкою ангел, князь в 1360 побудував дерев'яну церкву і келії. Свято-Миколаївський монастир був резиденцією єпископів в 1491-1772 рр.
Кам'яні споруди в стилі бароко зведено в XVIII-XIX ст. під керівництвом арх. Д. Раца, який похований в Успенському соборі


Озеро Синевир

Озеро Синевир

Високогірне льодовикове озеро Синевир (989 м н. р. м.) розташоване на території Національного природного парку "Синевир". Це найбільше і красиве озеро в Карпатах.
Синь і Вир - так, за старовинною легендою, звали голубооку княжну і закоханого в неї пастуха. Перешкоджаючи їх нерівного шлюбу, князь убив Вира, і сльози з очей Сині утворили ціле озеро. З вершини сусідньої гори Озерної воно виглядає як величезний очей із зіницею-островом, за що прозвано "Морським оком".
Синевирське озеро утворилося 10 тис. років тому внаслідок перекриття річкової долини зсувами. Поповнюється водами гірських струмків. Розмір озера змінюється залежно від кількості опадів. Середня площа - 4-5 га, глибина - 8-10 метрів.
Найглибша точка - 22 м. Вода дуже чиста, здається яскраво блакитний. Водиться форель озерна, райдужна та струмкова, однак рибна ловля заборонена.

Ратуша Мукачево

Ратуша м.Мукачево

Міська Ратуша м.Мукачево
Будинок ратуші, яким можна милуватися прямо з вікон готелю, побудовано в 1904 р за проектом будапештського архітектора Яноша Бабули-молодшого.
При закладці першого каменя у фундамент головної годинникової вежі 23 червня 1903 було закладено лист, в якому, зокрема, повідомлялося, що в місті проживало 14416 чоловік і було 1553 будинки.
Головний портал будівлі прикрашають куранти, які свого часу були одними з кращих баштових годинників Європи.


Замок Шенборнов

Замок Шенборнів

Пам'ятка національного значення - Мисливський замок Шенборнів, а нині санаторій «Карпати» - є одним з найкрасивіших і добре збережених палаців України.
Найбільш цінна пам'ятка палацового будівництва краю був побудований в якості заміської резиденції знаменитих австрійських аристократів - Шенборнів в 1890 році в курортному куточку Закарпаття, потопаючого в зелені розкішного англійського парку, біля селища Чинадієво.
Романтичний замок ніби зійшов з картинки мушкетерського роману і не дивно, що захоплені туристи називають його не інакше як Чинадіївський диво.

post title

Долина нарцисів

Долина нарцисів - це єдине місце в СНД, де зустрічаються природні зарості нарциса вузьколистого. Менші за площею галявини є ще в Альпах та деяких Балканських країнах. Площа 256,5 гектарів - заповідна територія.
Уявіть собі зелений килим, на якому розсипані білі ніжні квіти - не десятки і навіть не тисячі, а величезна кількість, неподдающееся рахунку. Побачити це диво природи можна у квітні-травні, під час масового цвітіння нарцисів.


Иза

Іза

Іза - це сучасна закарпатська столиця сувенірів і виробів з лози.Село Іза одне з найбагатших в районі. Великі двоповерхові і триповерхові будинки відразу привертають увагу. Біля кожного будинку на містках розкладені численні товари та сувеніри, тут можна купити оригінальні ручні вироби з лози: кошики, крісла, стільці, столики, етажерки, шафи, будиночки для кошенят, ящики, абажури, блюда, тарілки, вази, шкатулки. Іза перебувати в 5 км від міста Хуст.

Вина и сказки

Вина і казки

У Закарпатті виробляють найрізноманітніші вина. Найбільш відомі винні заводи знаходяться в Мукачівському, Берегівському, Ужгородському та Виноградівському районах. Вина неодноразово відзначалися нагородами на міжнародних конкурсах.
Найсприятливіший місце для вирощування винограду - район села Середнє. Тут виноградники захищені горами від холодних вітрів. Вирощуються практично всі сорти винограду - Леанка, Трамінер, токайські сорту, Рислінг.
Найбільш відомі вина - «Середнянське», «Троянда Закарпаття», «Берегiвське». У мукачесвком районі широко поширені ізабельні сорти. З них готують вина «Iршавське», «Iзабелла».